TEKLİF TALEP FORMU
Teklif talep formunu doldurun size özel teklifimizi hazırlayalım.
SIK SORULAN SORULAR
Filo Kiralama ile ilgili aklınızdaki soruların cevapları burada!
SATIŞ SONRASI HİZMETLER
Hanzel Filo Kiralama farklılığını keşfedin!
   
SIK SORULAN SORULAR
Kiraladığım aracı benden başkası kullanabilir mi?
Kiralama Sözleşmesinde ikinci sürücü olarak belirtilmiş ve genel kiralama koşullarına uyan herhangi biri kullanabilir.

Ödediğim sigortalardan hangi durumlarda yararlanamam?
Aracın yerini değiştirmeden trafik, kaza ve alkol raporlarının alınması ve trafik yasalarına uygun kullanılması gerekmektedir. Hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için polis veya jandarmanın tutanak tutması gerekmektedir.

Kaza halinde ne yapmalıyım?
Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vermeli, rapor tanzim ettirmeli ve de, bizi telefonla aramalısınız.

Bütün markaları kiralıyor musunuz?
Evet, tüm marka ve model araçları kiralayabiliyoruz.

Kiralama süreleri ne kadar?
12 aydan 48 aya kadar süre içinde her dönem için kiralama yapabiliyoruz.

Aracın bakımı sırasında, yerine araç veriyor musunuz?
Aracın bakımı ya da hasar durumunda, araca eşdeğer veya bir üst grubu aracı en kısa zamanda hizmetinize sunuyoruz.

Kiralama süresi bitmeden araç iade etmemiz mümkün müdür?
İmzalanan sözleşme süresi bitimine kadar araçları iade etmeniz mümkün değildir. Erken iade durumunda sözleşmede bulunan ve mutabık kalınan cezai şartlar uygulanmak zorundadır.

Trafik cezalarını kim ödeyecek?
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Şirketimiz ile akdedilmiş bulunan otomobil kiralama sözleşmesi gereğince kiracıların kullanımı sırasında ortaya çıkan trafik cezalarından bizim de haberdar olmamız zorunluluk haline gelmiştir.Trafik cezalarının, sözleşme ve kanun gereği cezaya muhatap olan aracın sürücüsü tarafından ödenmesi gerekmektedir. Ancak bu cezalardan Hanzel Filo haberdar edilmediği için daha sonra, özellikle aracın satışı sırasında aracın maliki olmamız sıfatıyla, cezanın 3 katı tutarında ek ceza ödenmesi talep edilmektedir. Bunun yanı sıra cezanın muhatabı sürücü (Kiracı) olduğu için ödeme talebimiz geri çevrilmekte ve bu da pek çok sorunu beraberinde getirmektedir.Bu aksaklığı bertaraf edebilmek için cezanın yasal ödeme süresi içinde ödenerek, ödeme tarihinden itibaren 5 gün içerisinde ödeme makbuzunun Şirketimize ulaştırılması gerekmektedir.Bu uygulama hem sizin, hem de bizim mağdur olmamamız açısından gereklilik arz etmektedir.

Yeni Trafik Kanunu
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği çerçevesinde yalnız maddi hasarla sonuçlanan trafik kazalarında tarafların serbest iradeleriyle dolduracakları "Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı" uygulaması 1 Nisan 2008 tarihinden itibaren başlamıştır.

Yeni Trafik Kanunu Uygulama Detayları'nı indirmek için tıklayınız.
Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tutanak Formunu İndirmek için tıklayınız
Maddi Hasarlı Trafik Kazası Örnek Tespit Tutanağını İndirmek için tıklayınız.© 2024 HANZEL FİLO KİRALAMA. ALL RIGHTS RESERVED.